Złota Chmielna Apartments

Mieszkaniowy trend: Wędrówki z przedmieść do centrów miast
Styczeń 4, 2017
Pokaż wszystkie

Jeszcze tej jesieni Moderna Investment rozpocznie budowę ekskluzywnej kamienicy w centrum Warszawy – Złota Chmielna Apartments. Projekt zachwyca wyrafinowaną estetyką: wysokimi wnętrzami apartamentów, wyselekcjonowanymi materiałami i dbałością o detal.

Nowoczesna apartamentowa kamienica powstanie przy ul. Złotej 74 A. Bliskość głównych arterii nie odbierze jej kameralności. Będzie osłonięta przez sąsiednie zabudowania. Twórcy budynku wierzą w wartości modernizmu – czystość formy i funkcjonalność. Ten styl przyświecał projektantom inwestycji Złota Chmielna Apartments.

Przestronne tarasy i panoramiczne okna

Kamienica łagodnie wpisze się w istniejącą zabudowę. Zadbana strefa przed budynkiem otworzy inwestycję na najbliższe otoczenie. Na szczytowych kondygnacjach zaplanowano przestronne tarasy. Panoramiczne okna dobrze doświetlą wnętrze. Subtelność przeszkleń zestawiono z surowymi materiałami – aluminiową stolarką okienną i grafitowymi wykończeniami z barwionej stali. Charakterystyczne, kontrastowe zadaszenie balkonów nada budynkowi wyrazistości, dopełniając nowoczesną formę.

Kamienica liczy dziewięć kondygnacji naziemnych. Pomieści 54 apartamenty o powierzchni od 32 mkw. do 86 mkw. i jeden lokal usługowy.

Wysokie na 2,90 m apartamenty dadzą wiele możliwości aranżacji przestrzeni. Okna o podwyższonym standardzie izolacji akustycznej stłumią dźwięki z zewnątrz. Wzmocnienie termiczne okien znacznie obniży zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku.

Bezkolizyjny wjazd do garażu zapewni winda samochodowa. W dwóch podziemnych halach zaprojektowano 30 miejsc parkingowych o zróżnicowanej szerokości.

W pauzie między słynnymi ulicami

Złota Chmielna Apartments stanie kilkaset metrów od Złotych Tarasów i Dworca Centralnego, w pauzie między ulicą Złotą i Chmielną, które od zawsze tętniły życiem. Po Złotej, będącej niegdyś kupieckim centrum miasta, poruszał się tramwaj konny. Chmielna słynęła z luksusowych sklepów, kabaretów i kina. Te dwie charakterystyczne ulice ciągną się po obu stronach Placu Defilad. Teraz dzięki nowym inwestycjom odzyskują swoje złote czasy.